Centre for Orienteering History

Oficiální stránky sdružení ‚Centre for Orienteering History‘ (COH)
COH – Centrum historie orientačního běhu:

• Vítáme Vás na stránkách COH – centra historie orientačního běhu, na kterých v přehledné formě naleznete vše podstatné o sportu orientační běh (OB). Na dalších stránkách naleznete podrobnější informace, objasníte si základní pojmy a naleznete důležité odkazy na české a zahraniční weby. Na těchto stránkách lze dále nalézt archiv českých map pro OB, archiv časopisu OB, vyhledat výsledky z domácích mistrovství od roku 1966 do roku 2002 a mnoho dalších zajímavostí ze světa OB.

 Z naší činnosti:

• Centrum historie OB ve Zlíně a Organizační výbor WOC připravilo pro letošní Mistrovství světa v Olomouci opět svou „historickou expozici“. Výstava byla volně přístupná všem účastníkům Mistrovství po celou dobu konání MS.

Expozice byla věnovaná historii OB v Československu (do r. 1993), následně v České republice a našim orientačním úspěchům. Obsahovala 9 tématicky zaměřených bannerů, které byly věnovány nejen historii, klasickému pěšímu OB, ale i LOBu, MTBO a Trail O. Některé materiály byly dokonce prezentovány jako novinky. Jednotlivá témata byla doprovázena autentickými fotografiemi, mapami, fotografiemi trojrozměrných předmětů a dalšími zajímavostmi z OB. Dílčí popisky byly připraveny v češtině a v angličtině. Výstava byla zpracována moderním způsobem, s využitím aktuální propagační techniky. Konečný vzhled zpracoval graduovaný grafik.

Název výstavy: Orientační běh v České republice

Názvy jednotlivých banerů:

Baner 1 Příběh zakladatelů – začínali jako turisté
Baner 2 Nový, samostatný sport – orientační běh
Baner 3 Ke světové špičce
Baner 4 Ve světové špičce
Baner 5 CZE OB koncem 20. století
Baner 6 Současný OB – základ pro budoucnost
Baner 7 Český svaz orientačního běhu + LOB
Baner 8 MTBO + Trail O
Baner 9 Vícedenní OB + OB – sport pro všechny

Ukázka z Baneru 1, Příběh zakladatelů – začínali jako turisté

Baner 1 Baner 1 Baner 1

 Ke stažení:

Archiv map ČSOS (.DBF a .MDB)

Databáze sbírek COH (.XLS a .MDB)

Publikace „50 let orientačního běhu v ČR 1950-2000“ (.pdf 25MB)